Anno Salón - Logo

Permanentní Make-up & Tetování

Permanentní make-up slouží jako náhrada či doplnění dekorativní kosmetiky. Do vrchní vrstvy pokožky se při něm aplikují hypoalergenní přírodní pigmenty pomocí speciálních přístrojů. I když se mu říká permanentní, nejde o trvalé tetování, nýbrž o dočasné líčení, které vám v závislosti na metodě a typu pokožky vydrží od jednoho do tří let.

Tetování rtů

Podtrhne krásu vašich přirozených rtů.Aplikací barvy po celé ploše, dodáme rtům opticky plnější vzhled a srovnáme případnou asymetrii. Aplikace trvá cca 3 hodiny a výsledek vydrží 3-4 roky, v závislosti na typu pleti.

VÍCE

Microblading

Tetování obočí formou microblading. Tento styl vláskování vytváří efekt vzdušného a přirozeného obočí, který je momentálně nejpoptávanější metodou tetování obočí. Nechte se i Vy okouzlit tímto přirozeným tetováním jako je microblading.

VÍCE

Pudrové obočí

Pudrové obočí je úprava vhodná hlavně pro klientky, které mají rády upravený a uhlazený styl obočí. Výhodou pudrového obočí je, že se dá pracovat s intenzitou barev. Je tedy možné vytvořit velmi jemný efekt, který pouze podtrhne tvar obočí

VÍCE

Tetování očních linek

Linka má za úkol opticky zahustit řasy a zvýraznit oči. Linky jsou vhodné pro téměř všechny typy oka. Výhodou je, že meziřasová linka je ideální pro klientky s povislými horními víčky a je ideální také pro velmi nenápadný vzhled.

VÍCE

Phi-Lon

Philon ošetření je neinvazivní rekonstrukce pokožky. Proces omlazení se provádí na odstranění nadměrného množství kůže, zvedání, remodelování a omlazení pokožky na obličeji a těle. Nechirurgické odstranění spadlých očních víč...

VÍCE

Pokyny před tetováním

Výsledek je extrémně nejistý v případě, že máte jednu z kontraindikací. Pokud se rozhodnete podstoupit riziko, napříč kontraindikacím, je to na vás.

Starostlivost po tetování

  1. Hned po zákroku, celý den vsakovat plazmu (čirou tekutinu) suchou čistou papírovým kapesníkem, první hodinu cca každých 10-30 minut. Jednou za hodinu čistit obočí vlhčeným, pořádně vymačkaným vatovým tampónem (nesmí být mokrý, ani suchý, jen vlhký)
  2. Na druhý den opět odsávat plazmu kapesníkem a následně přetírat vlhčeným, vatovým tampónem. Třikrát denně krémovat jemnou vrstvou krému Bepanthen (nebo bambucké máslo). Krémovat častěji jen, když je obočí VELMI suché. Pozir, obočí nesmí být celý den mastné ani velmi suché.
  3. Další dny už neodsávat, nepřetírat tampónem, jen krémovat 3x denně, případně častěji při silném pocitu pnutí a v případě, že vám pro mimice pocitově obličej „praská“, až do odpadnutí posledního stroupku. Štípání, pálení a pocit napnuté pleti v oblasti obočí a lehtání, je v pořádku, obočí se hojí. Pokud potřebujete pnutí uvolnt, natřete si tenkou vrstvu krému Bepanthen (nebo bambucké máslo).
  4. 14 dní se snažte vyhýbat slunci, soláriu, sauně, cvičení, vlhkým, zapařeným a zaprášeným prostorům, neaplikujte make-up v blízkosti obočí a nepoužívejte špinavé houbičky a štětce. Pokud se chcete opalovat, je potřeba pokrývku hlavy nebo velké brýle a VŽDY používat make-up s SPF faktorem. Na obočí si nesahejte, neškrábejte. Pokud je potřeba, použijte na uvolnění vlhčený tampón. Stroupky si nesmíte strhávat (je téměř nemožné poté toto poškozené místo dostat další barvu). V oblasti obočí se neumývejte vodou po celou dobu hojení. Chloupky si můžete v okolí obočí vytrhávat týden po zákroku. Barvení obočí stínami, tužkou, fixou, či jinými barvami je po čas celé doby hojení zakázáno. Obočí vypadá zhojené již za týden, ale to však jen na povrchu. Reálně se obočí hojí 3-4 týdny. Proto prosím dodržujte pokyny celých 30 dní po zákroku. První dny po zákroku bude obočí vypadat velmi tmavě a působit hrubě. Bude ostré a první hodiny (u někoho i dny) i asymetrické. Pigment se pomalu ukládá do pokožky, postupně se hojí a postupně odeznívá opuchnutí. Po úplném vyhojení je obočí měkké, velmi jemné, tenké a přirozené a barva skoro o 50% světlejší. Stroupky či šupinky jsou běžnou reakcí na tetování. Pod stroupky je barva světlá, v porovnání s prvnotním tetováním. Barva se ustálí v kůži až po 3 týdnech. Do té doby nemá smysl hodnotit, zda a jestli vůbec vám tetování chytlo. Někomu se vytvoří velký , hrubý strup a po odlupování jsou pod nim světlá místa, které se po celkovém zahojení pěkně ustálí a vytvoří jednotnou barvu. Když se vytvoří hrubý a silný strup, je téměř 90 % jisté, že bude potřebná korekce. Někomu se vytvoří pouze šupinky a v těchto případech na téměř 80 % korekce nebude potřeba. Korekce je možná nejdříve za 30 dní. Pokožka musí být zhojená a pigment ustálený. Při korekci se hodnotí stav hojení a dodělávají se pouze chloupky - v případě microbladingu a v případě pudrového obočí se dělá celé, nebo jen vypadané místa, které v průběhu hojení nejvíce vybledli nebo dokonce vůbec nechytly. Po korekci se obočí hojí další dva týdny. V průběhu těchto týdnů se dodržují stejné pokuny jako při prvním tetování.